Przygoda z Rajdem Granica powoli dobiega końca. Nasz Hufiec od lat uczestniczy w tym wydarzeniu, pełniąc wiele ról. Komendantka Hufca hm. Ania Kamzol to programowiec rajdu. To ona zapewniła nam wszystkim atrakcje i dbała o Miasteczko Programowe. Druh pwd. Tomasz Suś odpowiadał za Zespół Promocji, dzięki któremu możemy oglądać piękne zdjęcia i filmy ze szlaków i Szklarskiej Poręby.
Na trasie X wędrowała 13 Drużyna Harcerska NS “Cichociemni “, a na Trasa V Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej na Rajdzie Granica84 Drużyna Starszoharcerska “Fuzja”42. Drużyna Harcerska “Sfora” w Międzyborzu i 23 SDH “Brzask” jako Gang Pędzących Imadeł.
Cichociemni poznali tajemnicę Ducha Gór i przebyli dziesiątki kilometrów w okolicach Szklarskiej Poręby, cała trasa NS została obdarzona podarunkami! Imadła przeszły ponad 70km na szlakach, zdobywając jednocześnie drugie miejsce na trasie Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP oraz pierwsze miejsce w kategorii wędrowniczej Rajdu zorganizowanym przez Chorągiew Dolnośląska ZHP.
Dziękujemy za piękne widoki, pozytywne emocje i motywację do działań w obecnym roku harcerskim, do zobaczenia za rok!