W dniach 20-27.08.2019 harcerze 84. DSH “Fuzja” i 42. DH “Sfora” wzięli udział w obozie wędrownym po Bieszczadach, przygotowywanym przez phm. Annę Kamzol. “Przygoda rozpoczęła się na Stanicy Harcerkiej Chorągwi Dolnośląskiej w Czarnej, gdzie pomagaliśmy w porządkowaniu bazy- składaliśmy namioty, czyściliśmy magazyn, czy sprzątaliśmy teren.
Po skończonej pracy wyruszyliśmy na szlaki, by zdobyć Tarnicę i odwiedzić najpopularniejsze miejsca, m.in. Bukowe Berdo, Połoniny, czy Przełęcz M. Orłowicza. Bliskość natury i konieczność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, wymagały od nas przede wszystkim odpowiedzialności, zaufania i współpracy. Nauczyliśmy się jak żyć w symbiozie z naturą, a trud wspinania się po górach pomagał walczyć ze swoimi największymi słabościami. Wszyscy chcemy powtórzyć tę przygodę w przyszłości.”-relacjonuje jedna z harcerek.