Nie bądź zielony w temacie autyzmu, zaświeć z nami na NIEBIESKO!

Jest taki dzień w roku, podczas którego wiele budynków na całym świecie zostaje podświetlonych na niebiesko, a miliony osób wyciągają z dna szafy niebieskie ubrania… To nie przypadek! W ten sposób ludzie i instytucje włączają się w akcję „Na niebiesko dla autyzmu” w ramach Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, który przypada 2 kwietnia.
AUTYZM jest tajemniczym zjawiskiem. Nikt nie zna przyczyny. Nikt nie wymyślił też magicznej saszetki, która po wypiciu w ekspresowym tempie stawia człowieka na nogi. Osoby zmagające się z AUTYZMEM żyją w naszym świecie, tuż obok. Każdego dnia toczą tysiące swoich małych bitew próbując żyć życiem podobnym do naszego. Nie możemy być wobec nich obojętni! Nasze wsparcie jest ogromnie ważne!
Zachęcamy wszystkie zuchy, harcerzy, wędrowników, instruktorów i wszystkich chętnych do wspólnej NIEBIESKIEJ akcji na rzecz świadomości AUTYZMU.
Mozecie to zrobić na 2 spoosby:
1. 2 kwietnia ubierze się na niebiesko, zróbcie sobie zdjęcie i zamieśćcie je na Facebooku, Instagramie w opisie wpisując #WorldAutismAwarenessDay #WAAD #naniebieskodlaautyzmu #harcerzenaniebiesko.
2. Zorganizujcie w swoim środowisku coś NIEBIESKIEGO i udokumentujcie to w postaci filmu lub zdjęć. Materiały zamieśćcie pod wydarzeniem z krótkim opisem i #. Działania mogą przyjąć formę zbiórki, prelekcji, wystawy, wywiadu i… wszystkiego, co tylko uda Wam się wymyślić. Wasza kreatywność jest tutaj na wagę złota, niebieskiego oczywiście!

Nie bądź zielony w sprawie autyzmu! Zaświeć z nami na NIEBIESKO!