Muzyka ma ogromne zdolności wyrażania piękna każdej kultury. Ze swej natury może sprawić, że zabrzmią wewnętrzne harmonie. Podnosi intensywne i głębokie emocje, a swoim czarem wywiera ogromny wpływ. (Jan Paweł II)
W Centrum Kultury w Sycowie dnia 26.03.2019r. odbył się III PRZEGLĄD PIOSENKI HARCERSKIEJ I TURYSTYCZNEJ „ NA SZLAKU” organizowany prze HUFIEC ZHP SYCÓW im. 7 Łużyckiej Dywizji Piechoty. Organizując różnego rodzaju spotkania, festiwale, gry chcemy przekazywać cząstkę harcerstwa i braterską iskrę każdemu człowiekowi. W przeglądzie wzięły udział placówki oświatowe z terenu Sycowa, gromady zuchowe. Mali artyście zaprezentowali się na najwyższym poziomie wokalnym ale też estradowym. Jednakowe stroje i choreografia zachwyciła licznie zebraną publiczność 😊 Festiwal mógł być zorganizowany dzięki pieniądzom z MiG Syców, oraz użyczeniu sali widowiskowej Centrum Kultury – za co bardzo dziękujemy. ZAPRASZAMY ZA ROK!