DSC_0206

W pierwszą sobotę września zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Syców rozpoczęli kolejny rok harcerski. Spotkanie miało miejsce w Klonowie k.Międzyborza, gdzie szum lasu i trzask ogniska naładował harcerzy na cały rok.

Harcerski System Wychowawczy opiera się m.in. na pośredniości i uczeniu w działaniu, dlatego też impreza opierała się na fabule trylogii  Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”. Zuchy i harcerze, tak jak powieściowi trybuci przeszli odpowiednie szkolenie. Wymagająca działania baloniada, precyzyjne tworzenie ogromnych baniek mydlanych, wymagające dobrego refleksu i czujnego oka ćwiczenia to tylko niektóre z części specjalnego szkolenia harcerzy polegającym na współrywalizacji. Następnie, na oficjalnym apelu rozpoczynającym nowy rok harcerski komendantka hufca ZHP Syców, phm. Monika Malinowska odczytała rozkaz, w którym to życzono wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu oraz satysfakcji z osiąganych wyników. Rozkazem tym także powołano do życia nowy Krąg Instruktorski przy sycowskim hufcu oraz udzielono pochwał osobą zaangażowanym w działania harcerskie podczas wakacji. Gdy zuchy wróciły do domu, starsi harcerze brali udział w obrzędowym ogniobraniu, gdzie uczestnicy uświadomili sobie, że tak jak główna bohaterka „Igrzysk śmierci” noszą na piersi własnego „Kosogłosa”, który jest symbolem tego, że zmieniają świat na lepsze. Takim symbolem dla każdego harcerza jest jego krzyż harcerski na mundurze. Gotowi do podejmowani nowych wyzwań uczestnicy, po zmroku ruszyli na nocną grę terenową. Ta noc była dla kilku członków naszego hufca nocą wyjątkową ze względu na złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego i otrzymania własnego krzyża harcerskiego. Impreza zakończyła się w niedzielę przed południem.

Przed hufcem wiele nowych wyzwań na ten rok, a jeszcze więcej zapału do pracy w zwartej do działania kadrze wszystkich gromad oraz drużyn. Uśmiechnięci, pełni energii  i gotowi do działania zuchy, harcerze, harcerki, instruktorzy oraz instruktorki Hufca Syców rozpoczynają kolejny rok harcerski!

Zapraszamy do galerii zdjęć!