DSC_1312 (2)

Podczas dnia Wszystkich Świętych nasi harcerze pełnili warty honorowe przy grobach i pomnikach zasłużonych dla lokalnej społeczności osób.

Pojawili się przy pomniku ks. Vincentiusa Rudy i ks. Jana Gorczycy oraz obelisku poświęconym  pamięci ofiarom powstania warszawskiego. W tym roku wartę honorową pełniliśmy wraz z Związkiem Strzeleckim z Sycowa. Tego dnia roznosiliśmy również znicze na groby mieszkańców Sycowa – harcerzy, instruktorów, kombatantów, sybiraków oraz innych zasłużonych ludzi dla naszego miasta. W blasku świec zabłysnął również cmentarz radziecki, gdzie na każdym grobie stanął znicz. W sumie zapaliliśmy małe lampiony w ponad 200 miejscach cmentarza komunalnego w Sycowie.Ten piękny gest był możliwy dzięki wsparciu władz miasta, którzy wspomogli nas finansowo w zakupie zniczy.

Dziękujemy z całego serca wszystkim harcerkom i harcerzom hufca Syców oraz Strzelcom za pełniona służbę tego dnia.