DSC_0252

Dzień Myśli Braterskiej – święto wszystkich zuchów, harcerzy i harcerek, instruktorów, harcerskich seniorów i przyjaciół harcerstwa. W myśl słów piosenki: „załóż mundur i przypnij lilijkę, czapkę na bakier włóż, w szeregu stań wśród harcerzy i razem z nami w świat rusz” zebraliśmy się w sobotę, 20 lutego w harcówce w Międzyborzu, by uczcić święto założyciela skautingu – Roberta Baden-Powella.
Na zaproszenie Komendy Hufca i 42. Drużyny Harcerskiej „Sfora” w Międzyborzu – organizatorów, przybyli również zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych władz i przyjaciele naszego hufca. Ten dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym w Międzyborzu, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz. Eucharystia z udziałem Pocztu Sztandarowego i harcerską oprawą muzyczną poruszyła serca wielu jej uczestników. Następnym punktem programu był kominek w międzyborskiej harcówce, gdzie w niezwykłej atmosferze drużynowi przedstawiali swoje drużyny obecne na uroczystości, a pomiędzy prezentacjami wesoło śpiewaliśmy i pląsaliśmy. Zuchy natomiast w tym czasie przygotowywały plakat z okazji Dnia Myśli Braterskiej oraz podobizny Roberta Baden-Powella z kawałków papieru i plastikowych łyżek, którymi na koniec podzieliły się z wybranymi harcerzami. Na koniec wszyscy zaproszeni goście i drużynowi otrzymali kartki z podziękowaniami za współpracę, chęć działania i pracę z harcerzami. Kominek zakończyliśmy tradycyjnym kręgiem braterskim, gdzie przekazaliśmy sobie iskierkę przyjaźni. Następnie zmieniliśmy formę na mniej oficjalną i wśród śmiechów bawiliśmy się w harcerskiej atmosferze do późnych godzin nocnych.

 

Wszystko to możecie zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii!