„W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.” (https://swiatlo.zhp.pl)

Co roku delegacja naszego Hufca odbiera Betlejemskie Światło Pokoju z kościoła Rzymskokatolickiego Parafii Wojskowo-Cywilnej p.w. św. Elżbiety we Wrocławiu. Właśnie tutaj w stolicy dolnego śląska spotykają się zuchy, harcerze, wędrownicy i instruktorzy z naszej chorągwi oraz przedstawiciele różnych organizacji. W tym roku również nas nie zabrakło.

Po uroczystej mszy świętej nastąpiło przekazanie światła przez Komendantkę Chorągwi Dolnośląskiej hm. Dorotę Kołakowską na ręce naszej Komendantki phm. Moniki Malinowskiej. Na zakończenie harcerze oraz chętni mieszkańcy Wrocławia zapletli krąg na placu przed kościołem odśpiewali „Bratnie Słowo” przekazali iskrę przyjaźni oraz udali się do swych hufców, miejscowości aby nieść światło ludziom, aby zanieść pokój i nadzieję do domów w swoim otoczeniu. Światło jest już w Sycowie.