Hufiec ZHP Syców w tym roku obchodzi swoje 70. lecie. To czas na podsumowanie dotychczasowego dorobku i pielęgnowanie tradycji narodowej, w którą od 100 lat wpisuje się harcerstwo.

Jest to dla nas bardzo ważna uroczystość podniosłej rangi. Doczekaliśmy się swojego 70 lecia istnienia! To największy sukces.

Jestem przekonana, że ewolucja jaką przeszedł nasz hufiec w czasie swojego istnienia zaskoczy każdego i to chcemy pokazać lokalnemu społeczeństwu .

Sycowski hufiec dziś może pochwalić się uśmiechniętymi zuchami i zdolną młodzieżą skupioną w swoich szeregach oraz wieloma inicjatywami na terenie 3 gmin Sycowa, Międzyborza i Twardogóry a to wszystko zaczęło się 01.04.1949roku dokładnie 70 lat temu. Pomimo, że jesteśmy najmniejszym Hufcem w Chorągwi Dolnośląskiej aktywnie uczestniczymy w życiu chorągwianym i społecznym jesteśmy widoczni w naszych miastach i na imprezach regionalnych. Współpracujemy z wieloma organizacjami i instytucjami na rzecz samorządności lokalnej. Hufiec Syców tworzą młodzi ludzie chętni do działania i pełnienia służby w lokalnej społeczności z głowami pełnymi pomysłów, chcący przekazać drugiej osobie wartości harcerskie, społeczne, chrześcijańskie.

Dziękujemy wszystkim osobą, które ten hufiec przez 70 lat tworzyły wszystkim drużynowym, zastępowym, przyboczny. Każdemu zuchowi i harcerzowi. Dziękuje swojej obecnej Komendzie, która mnie wspiera i czuje się odpowiedzialna za naszą jednostkę. Wszystkim komendą które tworzyły historie tego hufca i często borykały się z różnymi problemami i radościami. Dziękuję Wam kochani rodzice naszych zuchów i harcerzy za pomoc, wsparcie i motywacje.

Podziękowania kieruje również do samorządów i władz miasta Syców, Międzybórz i Twardogóra.

Jestem ogromnie zaszczycona, że to właśnie mnie jako Komendantce Hufca przypada obowiązek organizowania tego święta. Dziękuje wszystkim tu zgromadzonym, że zechcieli razem z nami świętować obchody 70-lecia HARCERSTWA NA ZIEMI SYCOWSKIEJ.

Cytując słowa naszego założyciela Roberta Baden Powella: Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.- starajmy się wszyscy wspólnie tworzyć lepsze jutro, lepsze harcerstwo, lepszy świat!

Czuwaj!

Komendant Hufca
hm. Monika Malinowska HO

SPIS WSZYSTKICH KOMENDANTÓW HUFCA SYCÓW

ROZKAZ L10/19